Suplement diety Szczecin

Słuszna suplementacja

Ostatnio rynek suplementów diety wszelkiego rodzaju jest nadzwyczaj pokupnym interesem. Nietrudny dostęp do nich, tzn. bez konsultacji z lekarzem sprawia, że wszyscy ochoczo po nie sięgamy. W telewizji zdołamy zastać głównie reklamy leków znieczulających oraz suplementów diety.
Nie bez przyczyny. Spoty reklamujące suplementy mają uzmysłowić nam, że zawsze brakuje nam jakiś witamin a także pierwiastków. Potas, magnez, cynk, wapń albo cała panorama witamin. Są to rzeczy które istotnie są nam konieczne do właściwego działania.
Suplement diety kiepsko dopasowany jednak, może wywołać czasem więcej szkód aniżeli pożytku. Przed dopasowaniem stosownych farmaceutyków, jeśli nie chcemy konsultować się z doktorem wypadałoby co najmniej zrobić podstawowe badania, żebyśmy wiedzieli czym a także czy w ogóle powinniśmy się wspomagać.
Witaminy jak i minerały można przedawkować o czym zdają się zapominać wszystkie firmy, które wytwarzają i reklamują suplementy.
Co prawda suplement diety brany nazbyt często rzadko kiedy wywoła w naszym układzie takie konsekwencje, żebyśmy znaleźli się w szpitalu. Często są to rzeczy, których z pozoru nawet nie zarzucamy suplementom. Różnorodnego rodzaju wysypki, ociężałość, gorsze trawienie – to tylko część objawów przedawkowania witamin. 
Doktorowie starają się uświadamiać pacjentów, że branie całego kompleksu witamin, jeżeli go nie potrzebujemy może przynieść więcej krzywd niż pożytku.
Drugą stroną medalu jest to, że są suplementy które funkcjonują na zasadzie placebo. Efektywność takich preparatów jak gingko biloba jest mizernie udokumentowana i wywodzi się zwłaszcza z schematycznej medycyny.